Vedoucí školního poradenského pracoviště a speciální pedagožka – Mgr. Lucie Mrozovská

lucie.mrozovska@montyskola.cz

• Provádí depistážní činnost v oblasti vyhledávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a jejich následné zařazení do speciálně pedagogické péče, podporuje prevenci školní neúspěšnosti.
  • Provádí diagnostiku speciálních vzdělávacích potřeb žáka, analyzuje získané údaje a následně provádí jejich vyhodnocení.
  • Provádí a zajišťuje krátkodobé i dlouhodobé individuální práce se žákem či skupinou žáků (speciálně pedagogické vzdělávací činnosti, činnosti reedukační, kompenzační, stimulační).
  • Poskytuje podporu zákonným zástupcům žáka, pomáhá překonávat překážky ve vzdělávacím procesu.
  • Průběžně komunikuje s rodiči o reedukační práci, motivuje k návaznému působení v domácím prostředí, pomáhá s nastavením domácí přípravy a doporučuje další odbornou péči.

Školní psycholožka – Mgr. Petra Kahánková

petra.kahankova@montyskola.cz

• Poskytuje poradenství pro žáky s osobními, výchovnými nebo výukovými potížemi.
  • Poskytuje krizové intervence.
  • Konzultuje se zákonnými zástupci žáků výukové a výchovné problémy.
  • Pracuje s třídními kolektivy.
  • Spolupracuje s pedagogy v oblasti výchovy a vzdělávání.
  • Psychologická prevence a edukace.

Výchovná poradkyně – Mgr. Radka Hamříková, Ph.D.

radka.hamrikova@montyskola.cz

• Řeší problémy spojené se školním neúspěchem – spolupráce učitel – žák – rodič.
  • Koordinuje průvodce 2. stupně ZŠ.

Metodik prevence pro 2. stupeň a lyceum – Mgr. Lukáš Grochal

lukas.grochal@montyskola.cz

• Plánuje a organizuje nebo realizuje programy zaměřené na prevenci šikany, závislostí, násilí, kyberšikany a dalších projevů rizikového chování.
  • Poskytuje individuální pomoc a podporu žákům, kteří čelí osobním, vztahovým či jiným problémům, jež mohou negativně ovlivnit jejich chování a školní výkon.
  • Spolupracuje s třídními učiteli a dalšími pedagogy na identifikaci rizikových situací a společně s nimi hledá vhodná řešení.
  • Poskytuje konzultace pro žáky, rodiče a pedagogy v otázkách prevence a řešení problémového chování. Osvěta v oblasti prevence a bezpečnosti.
  • Koordinuje spolupráci školy s odborníky z oblasti psychologie, sociální péče, policie, krizových center a dalších organizací, které poskytují pomoc při řešení závažných situací.
  • Průběžně monitoruje atmosféru ve škole, identifikuje riziková místa a situace a navrhuje opatření k jejich eliminaci.
  • Organizuje vzdělávací semináře a workshopy pro pedagogický sbor zaměřené na nové trendy a metody prevence.

Kariérový poradce pro Lyceum – Mgr. Ivan Urban

ivan.urban@montyskola.cz

• Shromažďuje a poskytuje aktuální informace o různých typech vysokých škol.
  • Seznamuje studenty s požadavky na přijetí na různé typy škol.
  • Poskytuje informace o trhu práce a požadovaných kompetencích v jednotlivých profesích.
  • Organizuje workshopy, přednášky a diskuse na téma volby zaměření dalšího studia a pracovního uplatnění.
  • Podporuje rozvoj klíčových kompetencí potřebných pro úspěšný profesní život (komunikace, spolupráce, řešení problémů).